سایتی برای Sprite کردن عکس ها

احتمالا تاکنون با دکمه هایی که حالت روشن و خاموش آنها در یک تصویر قرار گرفته اند برخورد داشته اید که با تغییر مکان تصویر زمینه حالات مختلفی را نشان میدهند.
تصویر زیر و قسمت امتیاز دهی در وبلاگ های رزبلاگ نمونه ای از استفاده از Sprite CSS هستند!

دکمه ی اسپرایت

استفاده از این تکنیک را CSS Sprite مینامیم با این تفاوت که بجای قرار گرفتن دو عکس میتوانید تعداد نامحدودی عکس و آیکون را در یک تصویر بگنجانید.
شما با استفاده از تکنیک CSS Sprite  میتوانید سرعت سایت خود را تا حد زیادی اقزایش دهید. تا همین چند وقت پیش همه طراحان سایت عکس ها را به تصاویر کوچکتر تقسیم میکردند تا صفحات سریعتر بارگزاری شوند ولی این تکنیک با فریب چشم انسان و نشان دادن تصاویر در هر گوشه از صفحه این حس را میدهد که سرعت بارگزاری افزایش یافته است ولی در واقع هرکدام از این تصاویر یک فراخوان از HTTP را بهمراه دارد و بازدهی صفحه شما را به شدت کاهش میدهد.هر تصویر یا تصویر زمینه در سایت شما فراخوان HTTP جدایی ارسال میکند و میتوانید تصور کنید که بدون CSS Sprite چه مقدار سرعت را از دست میدهید.
امروز شمارا با سایتی آشنا خواهیم کرد که به وسیله ی آن میتوانید عکس های وبتان رو اسپرایت کنید!مهم تر از معرفی این سات،آموزشی تصویری کار با آن است که در ادامه قابل دسترسی می باشد.

 


نویسنده

00mostafa00
سلام مصطفی خرمی هستم مدیر جدید سایت بزرگ بنر ساز تسلط کامل بر html,html5,css,css3 دارم و کمی هم گرافیک بلدم

پست های مرتبط

بدون پست مرتبط یافت نشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *